OOP که فشرده شده ی عبارت Object-Oriented Programming  ؛هست معنای برنامه نویسی شی گرا می دهد و درواقع یک روش برنامه نویسی است که اساس آن بر مبنای استفاده از اشیا می باشد و همینطور SOLID پنج اصل مهم است که باید در برنامه نویسی شی گرا رعایت شود تا برنامه ای که می سازید در آینده براحتی قابل توسعه و نگهداری باشد.

برنامه نویسی شی گرا باعث می شود تا کدنویسی کمتری داشته باشیم و همینطور ساختار و سازماندهی مناسبی برای کدهایتان بوجود بیاورید و بر همین اساس تحلیل بهتری داشته باشید.

یادگیری شیگرایی و اصول سالید برای یک برنامه نویس وب از ضروریات است و این دوره که بر اساس زبان php آموزش داده می شود مختص برنامه نویسان بک اند است. در لیست زیر سرفصل آموزشی ملاحظه می فرمایید که چند ویدئوی اول بدون شرکت در دوره آموزشی نیز قابل استفاده هستند و میتونید شناخت شفاف تری نسبت به مباحث این دوره ی آموزشی بدست بیاورید.

این دوره آموزشی در حال برگزاری است و با آماده سازی هر جلسه ویدئو آن به لیست دانلود اضافه خواهد شد.

سرفصل:

دیدگاه ارزشمندت را در رابطه با این مطلب با ما در میان بگذار

برای ارسال دیدگاه نیاز هست وارد حساب کاربری خود شوید.

مرضیه

php

سلام خسته نباشید فرض کنین ک اطلاعاتو ما ازدیتا بیس خوندیم بعد چاپ شده خب کنار هرکدوم از اون اطلاعات چاپ شده ی دکمه ی delet هس مثل سبد خرید ک شما محصول انتخاب میکنی بعد نخای فقط اون پاک میشه میدونم با ایدی هس ولی راه حلشو نمیدونم میخام روهراطلاعات یا محصول زدم فقط اون پاک شه ممنون سپاس

 • دیدگاه شما پس از تایید قابل نمایش خواهد شد
 • کد خود را بین startcode و endcode قرار دهید
حمزه

پاسخ به: php

همینطور که اشاره داشتید هر رکورد واکشی شده یک دکمه حذف داره. اون دکمه میتونه بشکل زیر باشه:


 <button onclick="delRecord(<?=$id ?>)">حذف</button> 
با کلیک بر روی دکمه تابع ایجکس delRecord فراخوانی میشه که میتونه id مربوطه رو به فایل delRecord.php مربوط ب حذف رکورد بفرسته. وظیفه فایل delRecord.php این هست که چک کنه آیا id واسش ارسال شده یا نه . اگه ارسال شده آیا رکوردی با این id وجود داره یا نه. اگه وجود داره همون رکورد رو حذف کنه و جواب مثبت بابت حذف برگردونه و در غیراینصورت جواب منفی برگردونه. تابع delRecord هم میتونه چیزی مشابه کد زیر باشه:
 
 function delRecord(delId){
   if(confirm("Are you sure you want to delete this record?")){
     $.ajax({
       type: "POST",
       url: "delRecord.php",
       data: ({delId: delId}),
       success: function(data){
         //do something after success delete
       }
     });
   }else{
     return false;
   }
 }

 • دیدگاه شما پس از تایید قابل نمایش خواهد شد
 • کد خود را بین startcode و endcode قرار دهید